Bambusové ponožky

Bambusové ponožky VoXX nepáchnou*, a výborně odvádí pot. Jsou vyrobeny z úpletů kombinujících bavlnu a bambusová vlákna. Další možností je kombinace jiným přírodním vláknem, jako je například bukové vlákno v materiálu Modal. Mají výborné termo-izolační schopnosti. V létě chladí, v zimě hřejí. Bambusové nebo bukové ponožky jsou příjemné na omak a...

Bambusové ponožky VoXX nepáchnou*, a výborně odvádí pot. Jsou vyrobeny z úpletů kombinujících bavlnu a bambusová vlákna. Další možností je kombinace jiným přírodním vláknem, jako je například bukové vlákno v materiálu Modal. Mají výborné termo-izolační schopnosti. V létě chladí, v zimě hřejí. Bambusové nebo bukové ponožky jsou příjemné na omak a dobře drží tvar.
Jak bambus, tak i buk mají oproti bavlně větší schopnost nasávat vlhkost a jsou přirozeně antibakteriální (snížená tvorba zápachu) a také antimykotické (snížená tvorba plísní). Tato velmi užitečná vlastnost je zaručena díky přírodní látce bamboo-kun, kterou obsahuje samotná rostlina bambusu. Chrání ji v tropických podmínkách proti napadení bakteriemi a plísněmi. Při zpracování na celulózu se prakticky neztrácí*. Je-li navíc v pletenině přidán polypropylen, který nevyvolává alergické reakce, potom je zaručen ještě lepší odvod vlhkosti z pokožky na povrch ponožky. Polypropylenové vlákno působí podobně jako knot u svíčky nebo petrolejové lampy.
Ponožky z bambusu nebo bukového vlákna jsou u zákazníků čím dál tím víc oblíbené a žádané.

*) zdroj WikipedieAnalýza jihoafrických vědců (Stellenbosch University) z roku 2011 zabývající se obsahem antibakteriálních látek a chemikálií v pleteninách z celulózových vláken ukázala, že jak „přírodní“ bambusová vlákna tak i bambusová viskóza obsahují látku kun, která zamezuje šíření bakterií. Oproti bavlně je odpor proti bakteriím u viskózy o 60% a u přírodně rafinovaných vláken o 75% vyšší.

Zobrazit

Bambusové ponožky  Počet produktů: 25

Zobrazeno 1 – 25 z 25 položek
Zobrazeno 1 – 25 z 25 položek

Katalog

Slevy

Štítky