Zdravotní ponožky

Zdravotní ponožky mají neškrtící volný lem, jsou pohodlné, přitom elegantní, dobře odvádí vlhkost. I když strávíte ve zdravotních ponožkách celý den, nemáte na lýtku stopy po jejich lemu. Ve zdravotních ponožkách s volným lemem zvládnete sezení v práci, dlouhé cestování bez zářezů na nateklých nohách. Zvláště nemocní cukrovkou, diabetici, ocení ...

Zdravotní ponožky mají neškrtící volný lem, jsou pohodlné, přitom elegantní, dobře odvádí vlhkost. I když strávíte ve zdravotních ponožkách celý den, nemáte na lýtku stopy po jejich lemu. Ve zdravotních ponožkách s volným lemem zvládnete sezení v práci, dlouhé cestování bez zářezů na nateklých nohách. Zvláště nemocní cukrovkou, diabetici, ocení komfort zdravotních ponožek. Nabízíme také extra roztažné ponožky určené pro nadměrně oteklé nohy, pacienty s bércovými vředy a podobně. Na výrobu zdravotních ponožek jsou používány přírodní materiály, jako je bavlna nebo bambusová viskóza. Vynikajícím pomocníkem pro rychlý a spolehlivý odvod potu od pokožky na povrch zdravotní ponožky je polypropylénové vlákno, které je na omak k nerozeznání od ovčí vlny. Toto vlákno je inertní vůči bakteriím i plísním, nevyvolává alergické rekce ve styku s pokožkou ve zdravotní ponožce. Vhodnou kombinací přírodních se syntetickými vlákny se pak dosahuje všech dříve popisovaných užitečných vlastností zdravotních ponožek.

Zobrazit

Zdravotní ponožky  Počet produktů: 33

Podkategorie

 • Ponožky pro diabetiky

  Ponožky pro diabetiky mají volný neškrtící lem. Často je klasická gumička nahrazena jemným sevřením trychtýřovitých elastických lamel, jak je dobře vidět na ilustračním obrázku této kategorie. Naše ponožky pomáhají diabetikům překonávat obtíže způsobené takzvaným syndromem diabetické nohy.
  Snížení veškerých lokálních tlaků na dolní končetinu diabetiků má velký vliv na prevenci výskytu ulcerace (dabetický vřed), a kde ponžky pro diabetiky a jejich šetrné sevření nejvíce pomáhají. Ponožky zde uvedené jsou sice ty nejvhodnější pro diabetiky, ale výborně poslouží všem těm, kdo mají problémy s oběhovým ústrojím, a v neposlední řadě také všem lidem se sedavým zaměstnáním. Základní vlastností ponožek pro diabetiky je totiž zmíněný fakt, že nezaškrcují nohu nad kotníkem. Navíc jsou vyráběny z materiálových směsí, které dobře odvádí pot, většinou jsou tyto ponožky antibakteriální, ať již díky implementovaným iontům stříbra (materiál silproX) nebo přírodní bambusové viskóze. A to je další výborná vlastnost zdravotních ponožek pro diabetiky. Jejich citlivé nohy totiž ohrožují plísně. Riziko jejich vzniku je v našich zdravotních ponožkách mnohem nižší. Vyberte si vhodnou tloušťku ponožek pro diabetiky, ať jsou to ty slabé nebo se zesíleným chodidlem, tlumící nárazy anebo silné pro chladné dny.

 • Slabé zdravotní ponožky

  Slabé zdravotní ponožky českých obchodních značek VoXX, Boma a Lonka jsou vhodné na léto nebo teplé dny a samozřejmě na doma. Žádné z našich slabých zdravotních ponožek neškrtí, mají buď volný lem, nebo speciální pružné lamely, které obepínají jemně nohu nad kotníkem, přitom dobře drží, nepadají, nemusí se popotahovat. Slabé zdravotní ponožky jsou vyhledávány nejen nemocnými s cukrovkou nebo oběhovým ústrojím, ale také všemi lidmi, kteří musí trávit velmi dlouhou dobu obutí, a tedy v ponožkách, protože významně snižují tvorbu otoků a nepříjemných zářezů způsobených pevnou gumou jiných ponožek.

 • Kompresní ponožky

  Kompresní ponožky, neboli stahovací ponožky nahrazují složité bandážování uvolněných kotníkových vazů. Kompresní ponožky slouží jako prevence proti vyvrtnutí kotníku a následným výronům nebo jako podpůrný prostředek, při jejich léčení. Kotník je v těchto ponožkách dobře stabilizovaný, 

 • Zdravotní se zesíleným...

  Zdravotní ponožky VoXX se zesíleným chodidlem mají neškrtící lem a vypolstrované chodidlo, které tlumí nárazy v botě. Tuto vlastnost oceníte zejména při chůzi v terénu, na hrubé dlažbě nebo jiné tvrdé podložce.
  Také dlouhé stání nepříjemně zatěžuje chodidla, a vypolštářovaná vrstva ponožky omezí nastupující únavu. Zdravotní ponožky se zesíleným chodidlem se tedy výborně hodí jako pracovní pomůcka pro profese jako jsou servírky, masérky, zdravotnice, kuchaři a tak podobně. 

 • Silné zdravotní ponožky

  Silné zdravotní ponožky zahřejí, ale nezaškrtí krevní oběh v lýtku nad kotníkem. Věrně slouží celý den, aniž by zanechali nepříjemný zářez v nateklé noze. Silné zdravotní ponožky jsou navíc atraktivní, také antibakteriální buď díky implementovaným iontům stříbra uvnitř vlákna silproX nebo v případě těch bambusových, přírodní látce kun chránící rostlinu před bakteriemi a plísněmi. V silných zdravotních ponožkách jste celý den opravdu jako v bavlnce.

 • Bambusové ponožky...

  Bambusové ponožky zdravotní mají šetrný neškrtící lem, a jsou přirozeně antibakteriální. Tato příjemná a užitečná vlastnost je dána přítomností přírodní látky „bamboo-kun“, kterou rostlina bambusu ve svých vláknech obsahuje. Chrání ji během vegetace v tropických podmínkách před napadením bakteriemi a plísněmi. Ochranné vlastnosti látky kun zůstávají nezměněné také po zpracování, a výrobě bambusové viskózy používané na výrobu zdravotních ponožek z bambusového vlákna.
  Již jednou zmíněný neškrtící lem bambusových ponožek zdravotních je buď dostatečně široký, aby rovnoměrně rozkládal lokální tlak na větší plochu, nebo je tvořen segmentovým vějířem úplně nahrazujícím klasickou gumičku. Bambusové ponožky zdravotní se tak nezařezávají, a velmi příjemně se nosí po celý náročný pracovní den. Bambusové vlákno je hebké, jemné a vůbec příjemné na omak. Výborné odvádí vlhkost, a velmi dobře tepelně izoluje.

Zobrazeno 1 – 33 z 33 položek
Zobrazeno 1 – 33 z 33 položek

Katalog

Slevy

Štítky